تازه ها: .

تجلیل از روزجهانی همبستگی زنان در بامیان

فاطمه رضایی، ٢١ حوت ١٣٩٥، (٠نظر)

رئیس امور زنان بامیان: روند رسیدگی به پرونده‌های خشونت علیه زنان از طرف نهادهای عدلی و قضایی در بامیان، تسریع یافته است.
ریاست امور زنان بامیان با همکاری موسسه‌ی آغا خان و کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان، برنامه‌ای را به مناسبت روز جهانی زن (هشتم مارس) برگزار کرد.
در این برنامه، کریمه سالک رئیس امور زنان ولایت بامیان، با اشاره به آمار خشونت‌ها در برابر زنان در این ولایت، گفت:« ریاست امور زنان، ۱۱۵ قضیه‌ی خشونت را در سال روان به ثبت رسانده است که ۴۷ مورد آن لت وکوب، فرار، ندادن نفقه، میراث بود که با همکاری دیگر ارگان‌های مربوط، قضیه‌یشان را حل کردیم.»
به گفته‌ی سالک با وجود ادامه خشونت علیه زنان در بامیان، در سال جاری روند رسیدگی به دوسیه های خشونت علیه زنان از طرف نهادهای عدلی و قضایی تسریع یافته است.
اما طبق آمار کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، امسال، میزان خشونت در برابر زنان، در سطح کشور بیش از ۸ درصد افزایش پیدا کرده است.
هوا صادقی مسوول بخش رسیدگی به پرونده‌های خشونت در برابر زنان کمیسیون حقوق بشر بامیان در این مورد گفت:«امسال، ۱۴۳ مورد قضیه خشونت در این کمیسیون به ثبت رسیده است.»
صادقی افزود: مشکل عمده در پرونده‌های خشونت زنان در بامیان، انصراف دادن زنان از شکایت خود و پی‌گیری نکردن آن است. به همین دلیل، روند رسیدگی به پرونده‌ها تسریع پیدا کرده است.
این درحالی است که در دو ماه گذشته، حدود ده مورد، قتل دختران در ولایت بامیان صورت گرفته است که این  موضوع باعث نگرانی فعالان حقوق زن در این ولایت شده است.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host