تازه ها: .

برکناری معصومه خاوری از خواسته‌های استادان دانشگاه بامیان

فاطمه رضایی، ١٩ حمل ١٣٩٦، (٠نظر)

شماری از استادان ودانشجویان دانشگاه بامیان در نشست خبری خواهان برکناری معصومه خاوری رئیس دانشگاه بامیان شدند، آنان گفتند که خاوری باید از ریاست دانشگاه استفاء داده و به عنوان استاد دانشگاه وظیفه خویش را ادامه دهد.
ضیا روشنگر یکی از استادان دانشگاه بامیان با اشاره به حضور معصومه خاوری به عنوان رییس این دانشگاه از ده ماه پیش به این‌سو، گفت:« حضور ایشان باعث ایجاد نابسامانی‌ها در عرصه تطبیق قوانین، مقررات، لوایح و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی، نفاق افکنی و به‌وجود آمدن فضای بی‌اعتمادی بین استادان وکارمندان این اداره شده است.»
این استادان از مسوولان وزارت تحصیلات عالی خواستند تا به مشکلات دانشگاه این ولایت توجه جدی کند و به ادامه‌ی کار خاوری به حیث رئیس، تجدید نظرصورت گیرد.
در همین حال، ضیا مدسر دانشجو، در این‌باره گفت:« شش بار، لیلیه (خوابگاه) ‌این دانشگاه افتتاح شده است، اما تاکنون دانشجویان از این لیلیه استفاده نکرده‌اند.»
به گفته‌ی او، دانشجویان بامیانی هنوز در اتاق‌های نمناک دوره تحصیلی‌شان را به سختی سپری می‌کنند و کمبود صنف‌های درسی یکی دیگر از مشکلات اساسی دانشجویان است.
برخی از دانشجویان نیز، از نبود مکانی مناسب برای مطالعه، لابراتوار و دیگر سهولت‌ها شکایت داشتند.
از سویی، معصومه خاوری رئیس دانشگاه بامیان در واکنش به نشست خبری جمعی از استادان و کارمندان این اداره گفت:« 10تا 15 نفر از استادان دانشگاه با من مشکل شخصی دارند، در حالی‌که در دانشگاه بامیان بیش از 200 نفر استاد و کارمند با کار این استادان مخالف‌اند.»
خاوری افزود، اشخاصی که از وظیفه برکنار شده‌اند به خواست و رضایت خودشان بوده وکسی آنان را به زور از وظیفه سبک دوش نکرده است.
استادان دانشگاه بامیان در اخیر این کنفرانس خبری هشدار دادند که اگر به خواست‌هایشان توجه صورت نگیرد، دست به تظاهرات عمومی خواهند زد

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host