تازه ها: .

فعالان مدنی: نظارت دولت در سرکوب دشمن، اثرگذار بوده است‌

شیلا بهیر- مزارشریف، ٣٠ حمل ١٣٩٦، (٠نظر)

 

شماری از فعالان مدنی در بلخ از پرتاب بزرگترین بمب غیر اتمی ایالات متحده امریکا بالای مواضع داعش در ولایت ننگرهار ولسوالی اچین اعلام حمایت کرده و می‌خواهند تا مراکزی که گروه داعش در حالی فعالیت هستند مورد هدف قرار گیرند.
این فعالان مدنی بلخ در گردهمایی، قطع‌نامه را نشر کردند.
در برخی از ماده‌های این قطع‌نامه آمده که نظارت دولت در سرکوب کردن گروه‌های هراس افگن اثر گزار بوده است.
به باور این فعالان، حضور گروه‌های هراس افگن خارجی به گونه روز افزون در نقاط مختلف کشور نگرانی‌های شدیدی را برای مردم به‌بار آورده است.
همچنان در این قطعه‌نامه آمده است، هر اقدامی که برای سرکوب هراس افگنان و دشمنان سوگند خورده مردم افغانستان بیانجامد و در پرتو قوانین ملی و بین المللی، توافقات بین‌المللی و با هماهنگی با دولت افغانستان صورت گرفته باشد به نفع شهروندان افغانستان باشند، حمایت می‌کنند.
عبدالحمید صفوت مسوول اتحادیه نهادهای مدنی بلخ میگوید؛ که این حمله تحت نظر و فرمان حکومت افغانستان صورت گرفته و هدف نیز سرکوب مخالفان مسلح دولت بوده است.
نجیب پیکان فعالان مدنی در بلخ نیز با حمایت از این اقدام آمریکا در برابر داعشیان میگوید باید حکومت نیز  برای ریشه‌کن سازی هراس افگنان اقدامات جدی‌تری روی دست گیرد.
این در حالیست که کشور امریکا بنابر در خواست و همکاری کشور افغانستان بزرگ‌ترین بمب غیر هسته‌ای‌اش را شام روز پنج شنبه در ولسوالی اچین و لایت ننگرهار که بزرگترین پایگاه نظامی داعشیان بود پرتاب کرده در اثر این بمب بیش از ۱۰۰ تن از داعشیان در این حادثه از بین رفته است.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host