تازه ها: .

توانمندسازی زنان از آرمان‌های حکومت

شیلا بهیر- مزارشریف، ٠٤ ثور ١٣٩٦، (٠نظر)

انجینیر محمد‎خان، معاون اول ریاست اجراییه در رابطه با اراده‎ی قوی حکومت وحدت ملی در راستای توانمندسازی زنان جامعه گفت:« در چند سال اخیر زنان در عرصه‎های مختلف، پیشرفت کرده و موفقیت‎های زیادی را کسب کرده‎اند.»
او بیان داشت که در حال حاضر چهار وزارت خانه در کشور توسط زنان رهبری و اداره می‎شود اما او این تعداد را کافی نداست و گفت امیدوارم در سال‎های آینده این رقم افزایش یابد.
همچنین دلبر نظری وزیر امور زنان طی سفرش به بلخ بیان کرد که برگزاری سمپوزیم (نشست علمی) توانمندسازی در سال گذشته به نفع زنان افغان بود.
او اضافه کرد که امید است که دولت و جامعه جهانی به موانعی که تاکنون سر راه زنان است، رسیدگی کنند.
ماری اسکاریس، سفیر کشور ناروی در افغانستان با تاکید بر توانمندسازی زنان افغانستان در عرصه‎های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی می‎گوید که کشورهای کمک‎کننده به خصوص کشور ناروی درافغانستان می‎کوشد تا زنان افغان، از امنیت و سلامتی کامل برخوردار باشند.
در همین حال عطا محمد نور والی بلخ با اشاره به توانمندسازی زنان کشور به خصوص زنان بلخ می‎گوید در ولایت بلخ زنان توانسته‌اند در عرصه‎های مختلف هم‎گام با مردان درجامعه کار کنند.
سمپوزیم توانمند سازی زنان امروز در ولایت بلخ به حضور مقامات بلند پایه‎ حکومت وحدت ملی و مسوولان محلی وفعالان زن از پنج ولایت شمال کشور درحالی راه اندازی شد که به گفته‎ای مسوولان، زنان توانسته اند در سال‎های اخیر دست آوردهای خوبی را درعرصه‎های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی وادبی بدست آورده‎اند درهمین حال اما زنان این دست آوردهارا کافی ندانسته وخواهان همکاری بیشتر دولت در این عرصه هستند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host