تازه ها: .

برگزاری نمایشگاه حجاب؛ ترویج فرهنگ اسلامی

شیلا بهیر- مزارشریف، ٢٧ ثور ١٣٩٦، (٠نظر)

نمایشگاه حجاب با شعار «حجاب صدفی برگوهر وجود» از طرف مکتب سید الشهداء با همکاری مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و مکتب لیسه شهید عبدالعلی مزاری به مدت 6 روز در منطقه سید آباد شهر مزار شریف (مرکز ولایت بلخ) گشایش یافت.
سید عارف‌حسین احمدی برگزار کننده‌ی این نمایشگاه، هدف از برگزاری این نمایشگاه را چنین گفت: از اینکه غربی‌ها برای از بین بردن و نابود کردن کشورهای اسلامی، می‌خواهند از راه بی‌حجابی زنان، به این اهداف خود نایل شوند؛ از روش‌های مختلف این اهداف خود را پیاده می‌کنند. بنابراین برگزاری این چنین نمایشگاه‌ها می‌تواند برای ترویج فرهنگ حجاب، موثر واقع شود.
او قشر جوان را روح یک جامعه خطاب کرد و گفت:« عامل بیشتر بی‌حجابی‌ها در جامعه این است که بانوان جامعه ما، فلسفه اصلی داشتن حجاب را نمی‌دانند.»
به گفته‌ی احمدی تصویر سازی حجاب در قالب نمایشگاه‌ها، می‌تواند در ترویج فرهنگ حجاب، موثر واقع شود.
مدیر مکتب سید الشهداء هم چنان از تمام جوانان خواست تا در راستای اهداف خود تلاش و برای اصلاح خود و جامعه کار کنند.
در همین حال امیر محمد ضیایی معاون شوای اخوات اسلامی، برگزاری این چنین نمایشگاه‌ها را در شرایط فعلی جامعه یک نوع امر بالمعروف و نهی از منکر و تبلیغ معارف دینی و اسلامی عنوان کرد.
هم‌چنان محمد دانش رئیس دانشگاه پیام نور در ولایت بلخ نیز برگزاری این نمایشگاه را برای ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی مفید دانست و گفت:« در زمان حاضر که تهاجم فرهنگی از طرف غربی‌ها به واسطه رسانه‌ها بیشتر شده است؛ تبلیغ حجاب به قالب نمایشگاه می‌تواند اثرات تبلیغات را کمتر کند و برای ترویج حجاب در میان بانوان مفید واقع شود.»
او با بیان اینکه دیگر مدارس نیز باید در قالب رقابت با یکدیگر این فرهنگ‌ها را ترویج دهد، گفت:« مکاتب باید برای ترویج فرهنگ‌های اسلامی، رقابت‌های سالم داشته باشند.»
گفتنی است این نمایشگاه برای ۶ روز برای بازدیدکنندگان باز است.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host