تازه ها: .

نگرانی شهروندان بلخ از وضعیت امنیتی این ولایت

شیلا بهیر- مزارشریف، ٢٨ ثور ١٣٩٦، (٠نظر)

شماری از اعضای جامعه مدنی و  نمایندگان مردم در شورای ولایتی ولایت بلخ از وضعیت امنیتی در شمال کشور ابراز نگرانی کردند و می‌گویند: فعالیت‌های گروه طالبان و داعش در شمال و شمال شرق کشور باعث شده که تا ولایت بلخ نیز با چالش‌های جدی امنیتی روبرو شود.
به گفته‌ی شماری از اعضای شورای ولایتی بلخ، حکومت مرکزی باید به‌خاطر وضعیت امنیتی در این ولایت اقدامات جدی را روی دست گیرند.
از سویی هم شماری از اعضای نهادهای جامعه مدنی تاکید می‌کنند که فعالیت‌ گروه طالبان و داعش در ولایت‌های شمال کشور بیشتر شده است و این ولایت مصوون نخواهد ماند.
آنان با بیان این‌که ما تلاش داریم تا به‌خاطر بهبود وضعیت امنیتی و اقتصادی، طرح و راه‌کارهایی را به حکومت مرکزی و مقام‌های مربوط پیشنهاد کنیم، گفتند که مردم بلخ نیز باید در راستای تامین امنیت در کشور تلاش کنند و نیز با نیروهای امنیتی همکار باشند.
در همین حال داکتر محمد افضل حدید رئیس شورای ولایتی بلخ گفت:« کشیدن دامنه ناامنی‌ها در ولایت بلخ جای نگرانی است، و حکومت باید برای از بین بردن گروه مخالفان مسلح دولت، تلاش کنند.»
حدید بیان داشت راه اندازی گفتمان‌ها در بین مردم و شورای ولایتی در بهبود وضعیت امنیتی در بلخ کمک خواهد کرد.
این در حالیست که نهادهای جامعه مدنی و اعضای شورای ولایتی تاکید می‌کنند که اگر حکومت برای حل مشکلات امنیتی و اقتصادی در کشور گام‌های جدی برندارند، فاصله میان حکومت افغانستان و مردم بیشتر خواهند شد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host