تازه ها: .

استقبال مردم بامیان از کار ساخت جاده یکه‌ولنگ-دره‌صوف

فاطمه رضایی، ٣٠ ثور ١٣٩٦، (٠نظر)

کار ساخت سرک یکه ولنگ –دره صوف با حضور محمد اشرف غنی رئیس جهموری افغانستان و شماری از مقام‌های دولتی، مقام‌های اداره محلی و مردم بامیان افتتاح شد.
آقای غنی در افتتاح این پروژه گفت:«با افتتاح این پروژه، بامیان به قلب متحرک افغانستان مبدل خواهد شد.»
به گفته‌ی رئیس جهموری افغانستان، هدف حکومت وحدت ملی، مساوات هر افغان و رشد متوازن تمام نقاط  کشور است.
او به مردم بامیان وعده سپرد تا به زودترین وقت مساله برق ولایت بامیان را حل خواهد کرد و همه‌ی مردم از نعمت روشنایی برخوردار خواهند شد.
همچنین محمد طاهر زهیر والی این ولایت ساخت سرک یکه‌ولنگ-دره‌صوف را از بینادی‌ترین پروژه‌های ملی بامیان خواند و گفت:« امروز افتتاح یکی از دریچه‌های مهم اقتصادی، تجارتی به روی زندان جغرافیایی هزاره‌جات و بامیان است
والی بامیان از رییس جمهوری خواست تا دهلیز اقتصادی شمال و جنوب که ادامه آن از یکه‌ولنگ تا بهسود و  قندهار است را آغاز کنند تا از این طریق سهولت‌های بیشتری برای مردم افغانستان فراهم شود.
در ادامه، زهیر از مسوولان دولتی نیز خواستار تامین امنیت‌ راه‌های مواصلاتی شد تا گردشگران خارجی و داخلی که برای دیدن آبده‌های تاریخی به بامیان سفر می‌کنند، دچار مشکل‌ در مسیر راه نشوند و نیز با احداث میدان‌هوایی شیبر شاهد افزایش حضور گردشگران در هر زمانی از سال باشند.
در همین حال، صیف الله شهروند بامیانی، می‌گوید که با ساخت این جاده، بسیاری از مشکلات مردم بامیان حل می‌شود و نیز زمینه‌ی شغلی برای مردم ایجاد خواهد شد و بدین‌گونه اقتصاد مردم نیز رشد خواهد کرد.
کارساخت جاده یکه‌ولنگ –دره‌صوف توسط شرکت سرک‌سازی دولتی چین، با ارزش 8/213 میلیون دالر امریکایی ساخته می‌شود که قرار است به مدت سه و نیم سال کار ساخت این سرک تکمیل و به بهربرداری سپرده شود.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host