تازه ها: .

رونمایی ۱۳ عنوان کتاب به مناسبت هفته‌ی کتاب در بامیان

فاطمه رضایی، ٠٢ جوزا ١٣٩٦، (٠نظر)

۱۳ عنوان کتاب از نویسندگان بامیانی که پیرامون وضعیت و فرهنگ بامیان نوشته شده بود، به مناسبت هفته‌ی کتاب، رونمایی شد.
صفی الله احمدی مدیر کتابخانه عامه بامیان، هدف از برگزاری جشنواره و رونمایی کتاب را تشویقی برای جوانان بامیانی در راستای مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی عنوان کرد.
او افزود: روزانه در کتابخانه‌ی عامه بین 20 تا 50 نفر به کتابخانه عامه مراجعه می‌کنند و از مطالب این کتابها مستفید می‌شوند.
به گفته‌ی احمدی، درحال حاضر۶ هزار جلد کتاب در این کتابخانه موجود است.
از سویی هم، محمدحسن اسدی وکیل شورای ولایتی بامیان جوانان این ولایت  را به مطالعه تشویق کرد و گفت:« باید همه افراد جامعه، به کتاب خواندن عادت کنند.»
او بیان کرد که متاسفانه در افغانستان هنوز فرهنگ کتاب‌خوانی کمرنگ است و مردم از کتاب استفاده‌ي بهینه را نمی‌برند، او در ادامه تاکید کرد کتاب‌خوانی باید در بین جوانان به یک فرهنگ تبدیل شود.
آمنه حیدری دانشجو، برگزاری این نمایشگاه را امری مهم در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه کتاب خواند و گفت:«این نمایشگاه کمک می‌کند تا منابع علمی مختلف به مردم و جوانان معرفی شود و راهی برای تشویق آنان باشد.»
پیش از این نیز، نمایشگاهای مختلف کتاب‌خوانی، عکس و دیگر نمایشگاه‌های فرهنگی از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ و نهادهای همکار در این ولایت دایر شده بود.اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host