تازه ها: .

نقاشان بلخ و کابل با هنر خود روح مردم را تازه می کنند

شیلا بهیر مزارشریف، ١٨ اسد ١٣٩٦، (٠نظر)

بانوان نقاش در بلخ دست به دست هم داده اند تا خیابان های شهر مزار شریف را با تصاویر گوناگون، جلوه داده و سبب انگیزه دهی به مردم شوند.

حفیظه محمدی یک تن از نقاشان ولایت بلخ می گوید: ۱۵ مورد نقاشی خیابانی را برای آگاهی مردم از پولیو در سطح شهر مزار شریف آماده نمودیم که در این پروسه شهرداری و ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ با ما همکاری کرده اند.

این بانوان مصمم هستند تا برای بلند بردن آگاهی عامه بیشتر فعالیت نمایند و عقیده دارند که کار شان روی مردم تاثیر گذار است.

یما فرهاد نقاشی که از کابل به بلخ آمده و در جهت بهبود چهره بصری شهر مزار کار می کند نیز از طرف صحت عامه و شهرداری مزار شریف تقدیر شد.

وی می گوید گروه هنر سالار در کابل بیش از یک سال است که فعالیت می کند و در بخش های به نمایش گذاشتن ورزش، صحت، صلح، فساد اداری، آزار و اذیت جنسی بانوان و حمایت از نیروهای امنیتی کار می کند.

یما فرهاد می افزاید: ۲۵ هنرمند تیم کاری ما را تشکیل می دهند و تنها هدف ما اگاهی عامه است . و بیشتر ولایات ناامن هلمند، غزنی، قندهار و کابل را تحت پوشش خود قرار دادیم و این نقاشی ها به گونه ای برای مردم روحیه دهی می کند.

در همین داکتر جاوید معاون ریاست صحت عامه ولایت بلخ می گوید زبان هنر برای آگاهی عامه پیشگام می باشد و نقاشان بلخ در راستای تقویت محو پروسه امراض پولیو بسیار کمک نموده اند .

معاون ریاست صحت عامه ولایت بلخ کار نقاشان این ولایت را تاثیر میداند و می گوید" نقاشان خیابانی با همکاری صحت عامه توانستند با درج تصویر روی دیوار ها آگاهی عامه را از مرض پولیو بیشتر کنند که قطعا تاثیر گذار می باشد" .

وی افزود: خوشبختانه در ولایت بلخ از سال ۲۰۰۰ به این طرف واقعه پولیو نداشته ایم اما در سطح افغانستان طی چند سال اخیر وزارت صحت عامه فقط ۵ مورد مبتلا به پولیو را ثبت کرده است.

اقای جاوید می گوید: برای جلوگیری از شیوع مرض پولیو فقط تطبیق واکسین برای کودکان زیر ۵ سال لازم است و این روند تنها وظیفه صحت عامه نیست بلکه تمام ملت موظف به واکسن نمودن اطفال خود می باشند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host