تازه ها: .

اداره‌های دولتی افغانستان در افزایش میزان استخدام زنان، موفقیت چندانی نداشته است

حسیبا هاشمی، ١٤ ميزان ١٣٩٦، (٠نظر)

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، طی کنفرانسی، روز سه شنبه 11 میزان امسال، نظر به ارزیالی که انجام داده است گزارش 6 ماه نخست سال 96 خود را با حضور نمایندگان (نهادهای دولتی و شخصی، جامعه مدنی و رسانه‌ها) ارایه کرد.
روح الله امین، کمیشنر و رییس بورد رسیدگی به شکایت‎های خدمات ملکی این کمیسیون، توانمندسازی زنان برای استخدام در اداره‎های خدمات ملکی، تطبیق پالیسی‎ها و میکانیزم‎های مدیریتی، امتحان رقابتی جمعی، شفافیت در استخدام‎ها، استفاده از نرم افزارهای کمپیوتری در پروسه‎ی استخدام را از دستاوردهای این کمیسیون در شش ماه نخست عنوان کرد.
آقای امین می افزاید، افراد استخدام شده، در بست‎های ۱ تا 6، در رده‎های دوکتورا تا چهارده پاس بوده که بیشتر آن‌ها لیسانس داشته اند.
او به این باور است که استخدام بیشتر جوانان در اداره‎های خدمات ملکی، سیر اصلاح روند استخدام و جوان شدن ادارات خدمات ملکی را نشان می دهد.
ارزیابی این کمیسیون در شش ماه نخست، نشان می‎دهد که بیشتر کارکنان تحصیل کرده در مرکز و با تحصیلات کمتر، در ولایت‌ها بوده اند.
براساس این ارزیابی‎ها، ادارات دولتی افغانستان در افزایش میزان استخدام زنان، موفقیت چندانی نداشته‎اند و ادامه‎ی این کار، رسیدن به پالیسی توازن‎بخشی زنان و مردان را در ادارات دولتی دشوار خواهد کرد.
ناامنی، ساختار سنتی جامعه، کمبود مراکز آموزشی برای زنان در بسیاری از ولایت‌ها، مشکلات موجود در روش‎های استخدام، ندادن امتیازات خاص قابل اجرا در مطابقت با قانون، برای زنان به‎ویژه در ولایت‎ها، از علت‎های مشارکت کم زنان، در این ارزیابی دانسته شده است.
طبق این ارزیابی‎ها، در پایان شش ماه نخست امسال، به تعداد 1888 بست در 3۷ اداره به دلایل انفکاک، تقاعد، استعفا و یا وفات خالی شده و ضرورت به استخدام افراد به این پست‎ها وجود دارد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host