تازه ها: .

گفتمان صلح جوانان فرصت مناسب برای انعکاس نظر و نقش جوانان

معصومه محمدی، ١٩ ميزان ١٣٩٦، (٠نظر)

مدیوتیک افغانستان کانگرس ملی جوانان را زیر نام « برآیند گفتمان‌های صلح جوانان» با حضور جمعی از جوانان فعال نهادهای جامعه‌ی مدنی و رسانه‌ای و نماینده‌گان( نهادهای حکومتی، احزاب سیاسی و وکلای پارلمان) در کابل برگزار کرد.
ایجاد شبکه‌های محلی، سهم‌گیری بیشتر جوانان در تصمیم‌گیری‌های مهم کشوری، دور از هر نوع تعصب‌ها، الویت‌بندی دیدگاه‌ها، طرح‌ها و نیازمندی‌های مهم محلی و ملی، و پیشکش آن به مسوولان دولتی از هدف‌های مهم این برنامه دانسته شده است.
حمیدالله زازی هماهنگ‌کننده‌ی عمومی مدیوتیک افغانستان با اشاره به هدف‌های این برنامه گفت:« در این نشست جوانان از بیشتر ولایت‌ها جمع شده‌اند تا طرح‌ها و پیشنهادهای‌شان را در عرصه‌ی حکومت‌داری خوب، صحت، اشتغال‌زایی و تحقق صلح بازگو کنند
« نهادینه شدن صلح در کشور بدست جوانان است نه تیکه‌داران قومی که خود روزی پیشوای جنگ و ناامنی در کشور بوده‌اند» این گفته‌های عبدالقادر زازی نماینده مردم در پارلمان است.
او ضمن اینکه کارکردهای سه ساله‌ی حکومت و شوارای ملی را قناعت بخش ندانسته از حکومت می‌خواهد در آوردن صلح از نیروی جوان استفاده شود.
قرار است در این نشست دو روزه، جوانان روی ابعاد مختلف چگونگی تحقق صلح در جامعه، ایجاد اشتغال، رشد و دسترسی به تعلیم و تربیه، صحت و محیط کار سالم بحث شود.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host