تازه ها: .

اماده برای یادگیری، اماده برای زندگی

حسیبا هاشمی، ٢٠ ميزان ١٣٩٦، (٠نظر)

وزارت معارف با همکاری دفتر یونیسف برنامه‎ای را به مناسبت گرامی‌داشت از روز جهانی دختر با شعار« آماده برای یادگیری، آماده برای زندگی» به تاریخ ۱۹ میزان در کابل برگزار کرد.
ابراهیم شینواری معین وزارت معارف، با بیان برنامه‌های آینده وزارت، گفت:« برای نخستین بار این وزارت با همکاری دفتر یونیسف، آموزش و پرورش معیاری و متوازنی را برای دختران افغانستان به‌ویژه در مناطق دوردست، تدوین کند.»
او افزود، این وزارت در نظر دارد، برای عرضه‌ی خدمات آموزش و پرورش برای دخترانی که بدلیل‌های مختلفی چون، نبود معلمان زن از ادامه تحصیل محروم شده‌اند، در مدت 5 سال آینده به تعداد ۳۰۰۰۰ معلم زن جدید استخدام کند.
آقای شینواری، ناهنجاری‌های فرهنگی و سنتی بودن افکار خانواده‌ها و جامعه را، موانع رشد و پیشرفت دختران در عرصه‌ی  تعلیم و یادگیری در کشور می‎داند.
سپوژمی وردک، معین وزارت امور زنان، ضمن تاکید بر موانع سر راه دختران گفت:« ازدواج‌های قبل از وقت و  دید منفی خانواده‌ها، عامل بی‌ثباتی کشور و زمینه‌ساز خشونت و خودکشی دختران شده است.»
او به این باور است که مردم  و مسوولان حکومتی باید به‌جای تجلیل‌ از این روزها و شعار‌های مبارزه با خشونت در برابر زنان و برداشتن تبعیض جنسیتی از جامعه، از خود و خانواده‌شان اقدام کنند.
این در حالیست که معین وزارت زنان اظهار داشت این وزارت راه‌بردهایی را جهت ارتقای ظرفیت زنان و دختران درعرصه‎ی تعلیم و یادگیری در نظر دارد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host