تازه ها: .

امضای ۶ تفاهم‎نامه همکاری با ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی

حسیبا هاشمی، ٠٦ اسد ١٣٩٨، (٠نظر)

ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، با مسوولان وزارت امور داخله، پوهنتون کابل، ادارۀ انکشاف زون پایتخت، پوهنتون پلی‌تخنیک کابل، اتحادیه موبل و فرنیچر شهرکابل و مؤسسۀ ملی افغان‌ها برای آموزش بزرگ سالان(انافی)، تفاهم‎نامه همکاری امضا کرد.
ندیمه سحر، رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در یک کنفرانس خبری مشترک در کابل سخن می‎زد افزود: «هدف امضای این تفاهم‎نامه تقویت پاسخ‎گویی انکشاف نصاب تعلیمی تخنیکی و مسلکی، ارایۀ آموزش‌ها برای رشته‌های ساختمانی و ترمیم موتر، زمینه‎سازی فرصت‌های کاریابی برای فارغان موسسات تعلیمات تخنیکی و مسلکی و ارتقای ظرفیت برای کارمندان اناث این اداره است.»
این تفاهم‌نامه اقدام مهم برای حمایت از تعلیمات تخنیکی و مسلکی در همکاری ادارات مسوول بوده و باعث می شود که فرصت‌های آموزشی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، فراهم‌سازی زمینۀ کاریابی در بازار و رسیدن به توسعۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی کشور بهبود یابد.
بر مبنای این تفاهم‌نامه‌ ادارات مکلف می‎شوند تا در تطبیق مواد تفاهم‌نامه که توسط ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با وزارت امور داخله، دانشگاه کابل، ادارۀ انکشاف زون پایتخت، دانشگاه پلی‌تخنیک کابل، اتحادیه موبل و فرنیچر شهرکابل ومؤسسۀ انافی امضا شد، از اجراات موثر هم‌دیگرشان را اطمینان دهند.
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با در نظرداشت صلاحیت‌ها و وظایف قانونی آن، به منظور بهسازی فعالیت‌های تعلیمات تخنیکی و مسلکی و بعد از امضای این تفاهم نامه، دو طرف زمینۀ همکاری‎های دو طرف را مطابق آنچه در متن تفاهم نامه یاد شده است، فراهم خواهد ساخت.
این اداره متعهد است تا زمینه تعلمیات تخنیکی و مسلکی را به تمام شهروندان در سراسر کشور، حتی به سطح ولسوالی‎ها فراهم سازد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host