تازه ها: .

امرالله صالح: به اداره ملت و قاعده بازی احترام بگذارید

فاطمه عادلی، ٠٩ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

امرالله صالح، معاون اول اشرف غنی، در انتخابات ریاست جمهوری، در اولین کنفرانس مطبوعاتی پس از انتخابات از تیم‌های رقیب خواست که "به اراده ملت و قاعده بازی" احترام بگذارند.
او تاکید کرد که نه خود و نه به تیم‌های رقیب اجازه نمی‌دهیم که داور انتخابات شوند و به جای کمیسیون‌های انتخاباتی، در باره انتخابات «داوری و قضاوت خیابانی» کنند.
این در حالی است که امرالله صالح؛ در مصاحبه اخیرش با صدای امریکا مدعی پیروزی در انتخابات شده بود. او گفت که آن مصاحبه صرفا «گمانه کمپاینی» بر بنیاد معلومات درون تیمی بوده است.
آقای صالح تاکید می کند که مشارکت مردم در انتخابات مشروعیت آفرین است. تنها مرجع رسیدگی به شکایات، کمیسیون شکایات انتخاباتی است و دسته انتخاباتی "دولت ساز" نیز صدها شکایت ثبت کرده است
فدریکا موگرینی؛ مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد که اعلام نتایج انتخابات از وظایف کمیسیون‌های انتخاباتی است که باید بی‌طرفانه، شفاف و بنا به قوانین انتخاباتی به انجام برسانند.
قابل یادآوری است که سفارت بریتانیا در کابل نیز از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواسته بود که از اعلام "پیروزی زودهنگام خودداری کنند".

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host