تازه ها: .

پلان پنج ساله جلوگیری وکاهش آلودگی هوای کابل، اعلام شد

فاطمه عادلی، ١٥ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

پلان عمل جلوگیری وکاهش آلودگی هوای شهر کابل که براساس حکم مقام ریاست جمهوری و همکاری ادارات مسوول، ترتیب شده است، در یک کنفرانس خبری مشترک در کابل، از سوی اداره ملی حفاظت محیط زیست اعلام شد.
اداره ملی حفاظت محیط‎زیست، هدف از ترتیب این پلان پنج ساله را جلوگیری وکاهش آلودگی هوای شهر کابل عنوان کرد.
والی کابل، معین پالیسی وزارت امور داخله، معین خدمات شهری شاروالی کابل و معین وزارت امور شهرسازی و اراضی که در این کنفرانس خبری مشترک حضور یافته بودند، با استقبال از اعلام پلان پنج ساله جلوگیری وکاهش آلودگی هوای شهر کابل تعهد کردند که با توجه به پلان عمل، در راستای مسوولیت‎های‎شان اقدام عملی خواهند کرد.
انجنیر عزت الله صدیقی، معین مسلکی اداره ملی حفاظت محیط‎زیست گفت که تمام فعالیت‎های این پلان اولویت‎بندی و براساس تفکیک مسوولیت ارگان‎های مسوول مشخص و با در نظرداشت مدت زمان تطبیق پلان؛ در جلسه مورخ ۱۶-۵-۱۳۹۸ کابینه، مورد تصویب قرار گرفته است.
او افزود: این پلان عمل از نقطه نظر منابع تولید آلودگی هوا، مسوولیت تطبیق فعالیت‎ها و هماهنگی اجراات ارگان‎های مسوول، به ۱۳ سکتور تقسیم‎بندی شده است.
صدیقی گفت: «پلان عمل پنج ساله به هدف بهبود هوای بیرون منزل ترتیب گردیده که منابع عمده آن را موجودیت سیستم غیرمعیاری ترانسپورت، استفاده از مواد سوخت غیر استندرد در وسایط، سوخت ذغال سنگ تصفیه ناشده و مواد فسیلی، عدم مدیریت کثافات شهری و تخلفات محیط‎زیستی به دلیل تطبیق نشدن قوانین ومقررات محیط زیست، تشکیل می‎دهد.»
معین اداره ملی حفاظت محیط‎زیست همچنان گفت تطبیق این پلان به گونه تعیین شده است تا ارگان‎های مسوول گزارش اجراات خود از تطبیق پلان را در پایان هرماه به اداره ملی حفاظت محیط‎زیست فرستاده و این اداره پس از جمع‎آوری ربع‎وار گزارش‎ها، آن را به مقام عالی ریاست جمهوری ارایه می‎کند.
اداره ملی حفاظت محیط‎زیست به عنوان اداره مسوول اجرائیوی باورمند است که حفاظت محیط‎زیست وکاهش آلودگی هوا در شهر کابل، تنها کار یک یا چند اداره مسوول دولتی نبوده بلکه همه نهادهای دولتی، موسسات و نهادهای خصوصی، جامعه مدنی، نهادهای اکادمیک، علما، رسانه‎ها و مردم مکلفیت دارند در زمینه کاهش و جلوگیری از آلودگی هوای شهر کابل، همکاری کنند.


اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host