تازه ها: .

توسعه زراعت، معارف و جاده‎ها، دستاوردهای عمده در ولایت‎های هرات، لوگر و نورستان است

فاطمه عادلی، ٢٣ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

والیان ولایت های هرات، لوگر و نورستان، جزییات دیدارشان با رییس جمهور را، در یک کنفرانس خبری در کابل ارایه کردند.
عبدالقیوم رحیمی، والی هرات با مثبت دانستن وضعیت امنیتی ولایت هرات گفت که در بخش انکشافی در این ولایت تمرکز بیشتر روی برنامه‎های آبیاری صورت گرفته است.
او اضافه کرد که در ۴ سال گذشته به ارزش میلیاردها افغانی در بخش زراعت سرمایه‎گذاری شده و اکنون هرات ظرفیت کلان تولیدات زراعتی را دارا است.
والی هرات گفت که کار روی پروژه‎های "تاپی" و"تپ" جریان دارد و در حال حاضر استملاک زمین‎ها در مسیر این دو پروژه آغاز شده است.
انورخان اسحق زی، والی لوگر گفت در عرصه معارف در این ولایت پیشرفت‎هایی لازم رونما شده است. او گفت شمار مکاتب در لوگر از ۳ مکتب به ۶۸ مکتب افزایش یافته وکار اعمار فاز دوم سرک این ولایت ۷۵ درصد پیشرفت کرده است.
او همچنان گفت که کار توزیع نمره‎های رهایشی در شهرک شهدا و معلولین، آغاز می‎شود.
در همین حال والی نورستان با تأکید برآنکه تا دو سال دیگر هیچ مکتبی در این ولایت بدون تعمیر نخواهد بود، افزود که اعمار ۱۲ مکتب تکمیل شده وکار اعمار ۴۰ مکتب دیگر جریان دارد.
حافظ عبدالقیوم گفت که پروپوزل قرارداد اعمار ۷۰ مکتب در حال نهایی شدن است و بودجه اعمار ۱۰۲ مکتب برای سال آینده نیز فراهم شده است.
والی نورستان گفت در حال حاضر ۹۰ درصد روستاهای این ولایت از انرژی برق بهرمند و فعالیت‎ها در بخش توسعه زراعت در نورستان نیز جریان دارد.
محمد اشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان، سلسلۀ دیدارهایش با والیان کشور را از سرگرفته است. والیان در این دیدارها گزارش کارکردهای‎شان را در خصوص حکومت‎داری خوب و ارائه خدمات بهتر به مردم، بیان می‎کنند، تا براساس آن اقدامات لازم برای موثریت بیشتر این برنامه‎ها در ولایت‎ها، از سوی مرکز روی دست گرفته شود.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host