تازه ها: .

بیست‌ و چهارمین نمایشگاه زراعتی افتتاح شد

آرزو احمدی ، ٢٥ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

حبیب‌الله حبیبی، رییس بخش انکشاف بخش خصوصی وزارت وزراعت، می‌گوید در این نمایشگاه چهار روزه، محصول‎ها و ماشین‌آلات زراعتی و مالداری و هم‌چنین صنایع دستی زنان در ۲۶۱ غرفه به نمایش گذاشته‌ شده است.
او اضافه کرد که ۲۰۰ غرفه به محصولات و ماشین‌آلات زراعتی و مالداری و ۶۱ غرفه دیگر به صنایع دستی زنان به منظور رشد و انکشاف این صنایع اختصاص داده شده است.
به باور او، با معرفی محصولات با کیفیت، طبیعی و ارگانیک زراعتی و مالداری، جایگاه محصولات افغانستان در بازارهای داخلی و بین‌المللی، تثبیت می شود.
حبیب‌الله حبیبی هم‌چنین از نمایشگاه‌های بهاری و تابستانی امسال در بادام‌باغ و دو نمایشگاه بین‌المللی در دوبی و هندوستان نیز یادآور شد، در این نمایشگاه‌ها قرار داد فروش محصولات زراعتی و حیوانی به ارزش صدها میلیون دالر امضا شد. او از برگزاری نمایشگاه محصولات زراعتی و مالداری افغانستان در عربستان سعودی نیز خبر داد و گفت این نمایشگاه قرار است در همین ماه (اکتوبر) برگزار شود.
نمایشگاه خزانی امسال تحت شعار محصولات زراعتی معیاری، راه‌یابی به بازار جهانی برگزار شده است.
هم‌چنین حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت در مراسم افتتاح نمایشگاه گفت: «زراعت نزدیک به ۶۰ درصد نیروی کاری افغانستان را به خود اختصاص داده و همین‌طور محصولات زراعتی و حیوانی بخش عمده‌ی صادرات کشور را تشکیل می‌دهند. »
آقای غفوری می‌گوید که برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی از مهم‌ترین فعالیت‌های وزارت زراعت به شمار می‌رود و این وزارت در نظر دارد تا پس از این در هشت زون کشور نمایشگاه‌های بزرگ محصولات زراعتی و حیوانی را راه‌اندازی کند.
او گفت: «واقعیت امر این است که نمایشگاه‌های زراعتی را می‌توان تبلیغ زنده برای محصولات داخلی دانست. زیرا در نمایشگاه‌های زراعتی عواملی چون تولیدکننده، توزیع‌کننده و مصرف‌کننده‌ی کالاها یا خدمات زراعتی در یک زمان و مکان مناسب گرد هم می‌آیند.»
حشمت‌الله غفوری در عین حال تاکید کرد که وزارت زراعت در نظر دارد تا به قزاقستان که از مهم‌ترین کشور صادرکننده آرد و گندم به افغانستان به شمار می‌رود، محصولات باغ‌داری و سبزیجات صادر کند.
او گفت که دولت افغانستان درنظر دارد تا گندم و آرد را با میوه‌جات و سبزیجات تبادله کند. معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت از تایید استراتژی خودکفایی افغانستان نیز خبر داد و گفت که انکشاف زراعت، بهبود در آبیاری و باغ‌داری از مهم‌ترین بخش‌های این استراتژی است.
به گفته حشمت‌الله غفوری بر مبنای این استراتژی قرار است طی سال‌های نزدیک، ۲۳۰هزار هکتار باغ جدید تجارتی و غیرتجارتی ساخته شود و در زمینه‌ی ساخت‌ کانال‌های بزرگ آبیاری کارهای جدی‌تری صورت گیرد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host