تازه ها: .

اتحادیه اروپا از پروسه صلح حمایت می‎کند

فاطمه عادلی، ٢٩ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

اتحادیه اروپا از پروسه صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان، حمایت می کند؛ رولاند کوبیا، فرستاده خاص اتحادیه اروپا برای افعانستان  در یک کنفرانس خبری مشترک با سفیر این اتحادیه در کابل، گفت این برای چندمین بار است که اتحادیه اروپا تأکید می‎کند که پروسه صلح باید به رهبری و مالکیت افغان ها به پیش برده شود و جامعه بین‎المللی نقش حمایت‎کننده داشته باشد.
او اضافه کرد که اتحادیه اروپا آماده است منحیث تضمین‎کننده در پروسه صلح و تطبیق توافق‎نامه صلح میان حکومت افغانستان و طالبان، نقش ایفا کند.
فرستاده اتحادیه اروپا برای افغانستان در همین حال گفت که حفظ دست‎آوردهای ۱۸ سال گذشته در افغانستان برای این اتحادیه مهم است و لازم است مورد توجه قرار گیرد.
او علاوه کرد که تا جایی که به اتحادیه اروپا ارتباط می‎گیرد، این اتحادیه حاضر است افغان‎ها را در بازسازی افغانستان، تجارت و اتصال منطقه‎ای این کشور کمک کند تا محیط با ثبات و مرفه‎ای برای مردم تامین شود.
رولاند کوبیا، فرستاده اتحادیه اروپا به تازگی برای اشتراک در گفت‎وگوهای امنیتی هرات به افغانستان آمد و در این نشست نیز بر آغاز گفت‎وگوهای صلح و ایجاد آتش‎بس هم‎زمان با این گفت‎وگوها، تأکید کرد.
قابل یادآوری است که او در این سفر با مقام‎های ارشد دولت افغانستان از جمله رییس جمهور غنی، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه و حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی؛ دیدار کرده است.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host