تازه ها: .

نمایشگاه عکس؛ بازتاب‌دهندة وضعیت کودکان افغان

فاطمه عادلی، ١٣ قوس ١٣٩٨، (٠نظر)

انجمن عکاسان افغانستان به همکاری دفتر یونیسف در افغانستان، نمایشگاه عکاسی را به مناسبت سی سالگی کنوانسیون حقوق طفل، در کابل برگزار کرد.
در این مسابقه به تعداد ۹۲ نفر عکاس از سراسر افغانستان اشتراک کرده بود که این مسابقه در دو بخش عکاسی با موبایل و عکاسی با کمره بود.
فرزانه واحدی رییس انجمن عکاسان افغانستان، گفت: «که ازمیان این عکس ها شش عکس توسط هیئت داوری شش نفری برای اهدای جایزه انتخاب شده است.»
اسحاق‎علی انیس، مدیر برنامه‎های انجمن عکاسان افغانستان، هدف از برگزاری این نمایشگاه را آگاهی‎دهی در مورد حقوق اطفال و زمینه ساز برای حمایت از عکاسان دانست و گفت: «قرار بود این نمایشگاه در چهار موقعیت در کابل برگزار شود؛ اما به دلیل مسایل امنیتی و بعضی مسایل دیگر، در برنامه ما تغییرات آمد.»
او تاکید کرد که بدون شک برگزاری این نوع مسابقات و نمایشگاه‎ها تاثیر مثبتی بر زندگی اطفال دارد؛ چون مردم در مورد حقوق اطفال بیشتر آگاهی پیدا می‎کنند.
مژگان مصطفوی، معین امور نشراتی ورارت اطلاعات و فرهنگ، گفت: «اخبارها چه از طریق رسانه‎های داخلی و چه از طریق رسانه‏های بین‎المللی همیشه ناامید کننده هست؛ بیشتر اخبار جنگ، اخبار خشونت و درگیرها. و چقدر خوب است که امروز یک خبر مثبت برای همه داریم، برای حمایت از اطفال و یک خبر خوب برای نسل جوان ما و این برای همة ما امید می‎بخشد.»
او تصریح داشت که افغانستان عضویت هفت کنوانسیون حقوق بشر و رهبری کنوانسیون حقوق طفل و سایر کنوانسیون‎های حقوق بشر را نیز به عهده دارد.
شش بهترین عکس بعد از انتخاب هیئت داوران داخلی و خارجی مورد تقدیر قرار گرفتند.
قرار است که این نمایشگاه در چندین نقطه شهر کابل در روزهای آینده به مدت یک هفته برای عموم به نمایش گذاشته شود.


اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host