بشز وزیر عدلیه: جنگ و نا امنی سبب شده که در مبارزه با قاچاق انسان پیشرفت چشم‌گیری نداشته باشیم
تازه ها: .

وزیر عدلیه: جنگ و نا امنی سبب شده که در مبارزه با قاچاق انسان پیشرفت چشم‌گیری نداشته باشیم

حکیمه عادلی ، ١٩ اسد ١٤٠٠، (٠نظر)

وزارت عدلیه نشست کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران را با محوریت گزارش اخیر وزارت خارجه امریکا از وضعیت مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران در افغانستان برگزار کرد و نتایج آن در یک کنفرانس خبری از سوی وزیر عدلیه ارایه شد.
این نشست امروز سه‌شنبه، 19 اسد به ریاست قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه و اشتراک معینان و نماینده‌های وزارت‌خانه‌ها و ادارات عضو برگزار شد و در آن گزارش اخیر وزارت امور خارجه امریکا مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.
وزیر عدلیه در کنفرانس خبری کمیسیون عالی گفت که افغانستان متاسفانه در این گزارش در رده سوم (اخیر) قرار گرفته و جنگ و نا امنی سبب شده که در مبارزه عملی با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران پیشرفتی نداشته باشیم.
او افزود که هرچند اقدامات مهمی در راستای مبارزه با این پدیده صورت گرفته؛ اما برای جهان قابل قناعت نیست و انتظار دارند گام‌های عملی بیشتری در این راستا برداشته شود.
آقای معنوی تصریح کرد که هرچند اراده دولت افغانستان برای مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران به ویژه مبارزه با پدیده شوم بچه‌بازی مورد تایید و تمجید ایالات متحده قرار گرفته؛ اما در عرصه تطبیقی متاسفانه پیشرفت چشم‌گیری وجود ندارد. او از رسیدگی به قضایای آزار و اذیت جنسی اطفال در مکاتب و برخورد جدی با استخدام اطفال در صفوف نیروهای امنیتی از اقدامات عملی مهم یاد کرد که طی یک سال گذشته انجام یافته است.
او گفت: «اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از قاچاق انسان، رسیدگی به قضایای قاچاق انسان و رسیدگی به قربانیان سه موضوعی است که ایالات متحده امریکا در گزارش خود به آن تاکید کرده است.»
وزیر عدلیه اضافه کرد که متاسفانه قاچاق انسان و قاچاق مهاجران در کشور وجود دارد. به گفته او، تعداد زیادی از اطفال از ولایات دور دست زیر نام آموختن علوم دینی از خانواده‌های شان گرفته شده و به پاکستان قاچاق می‌شوند و در آن جا برای شان تعلیمات تروریستی داده می‌شود.
او گفت که تعداد زیادی از این اطفال توسط نیروهای امنیتی و استخباراتی دوباره برگردانده شده و تحت حمایت دولت قرار گرفته اند. او افزود که عدم آگاهی خانواده‌ها از اضرار قاچاق مهم‌ترین عامل این پدیده است.
فضل احمد معنوی ابراز امیدواری کرد که با توجه به شرایط، افغانستان از تعزیرات احتمالی معافیت حاصل کند و این موضوع سبب قطع کمک‌های مالی ایالات متحده امریکا نشود. او تاکید کرد که اقدامات و مبارزه ما با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران جدی است.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host