بشز در شش ماه اخیر، 551 نهاد اجتماعی جدید ثبت وزارت عدلیه شده‌اند
تازه ها: .

در شش ماه اخیر، 551 نهاد اجتماعی جدید ثبت وزارت عدلیه شده‌اند

حکیمه عادلی ، ١٦ اسد ١٤٠٠، (٠نظر)

وزارت عدلیه در شش ماه اول سال مالی 1400، به 551 نهاد اجتماعی شامل سازمان‌ها، انجمن‌‎ها، شوراها و بنیادها، جواز فعالیت صادر کرده که با آن تعداد مجموعی نهادهای اجتماعی ثبت شده در این وزارت به 4 هزار و 665 نهاد رسیده‌است.
همچنین در این مدت 72 نهاد اجتماعی مطابق قانون جمعیت‌ها جوازهای فعالیت شان را تمدید کرده و اسناد مربوط به 57 نهاد دیگر مسترد گردیده است. در حال حاضر طی مراحل اسناد 240 نهاد در جریان است که به زودی نهایی می‌شود.
در این مدت از فعالیت نهادهای اجتماعی در مرکز و شماری از ولایت‌ها نظارت نیز صورت گرفته و برخی از آن‌ها به دلیل عدم رعایت قوانین جریمه هم شده‌اند.
وزارت عدلیه در شش ماه اول سال مالی همچنان به یک حزب سیاسی جدید جواز فعالیت داده است. جوازنامه‌های  6 حزب تمدید شده و از 7 حزب دیگر تحت دوران در این وزارت است. در حال حاضر 73 حزب فعال ثبت وزارت عدلیه است.
در شش ما نخست سال مالی 1400 همچنان 492 رهنمای معاملات در کابل از وزارت عدلیه جواز فعالیت اخذ کرده است. در این مدت 21 دفتر رهنمای معاملات به دلیل تخلفات مسدود شده و جوازنامه‌های 157 دفتر رهنمای معاملات به دلیل عدم تمدید در زمان قانونی آن، لغو شده است.
وزارت عدلیه همچنین در شش ماه نخست سال به 24 عریضه نویس در سطح کابل جواز فعالیت توزیع کرده است.
هم اکنون در کابل 2400 رهنمای معاملات و 250 عریضه نویس ثبت وزارت عدلیه شده و جواز فعالیت به دست دارند که فهرست آن در وبسایت وزارت موجود می‌باشد. این وزارت از هموطنان می‌خواهد تا پیش از انجام معاملات خویش با دفاتر رهنمای معاملات، از ثبت بودن دفتر رهنمای معاملات اطمینان حاصل کنند و فعالیت‌های غیر قانونی را به وزارت عدلیه شریک سازند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host