بشز شهلا دختر گل فروش پل‌سرخ
تازه ها: .

شهلا دختر گل فروش پل‌سرخ

سمانه حسینی ، ٢٨ سرطان ١٤٠٠، (٠نظر)

شهلا بهشتی مشهور به دختر گل فروش این روزها در پل سرخ کابل، گل‌های امیدش را در گلدان‌های رنگارنگ به نمایش گذاشته است.

به گفته‌ی دختر گل فروش، کودکان کار همه او را به نام خاله باران می‌شناسند، خاله بارانی که این روزها در سایه‌ی ناامنی و جنگ، بذر امید و آرزویش را می‌کارد تا روزی این جنگ‌ها خاتمه یابد و صلحی پایدار برقرار شود.

شهلا ۲۲ سال سن دارد و چند ماهی می‌شود که خواسته است گل‌هایش را در پل سرخ، جایی که کافه‌های زیادی را در خود گنجانده است، به نمایش بگذارد.

او ایده‌ی این کار را از کودکان کاری که همواره در شهر کابل دیده می‌شوند، گرفته است و خواسته است از این راه، نوعی به آنان کمک کند و شروع این ایده، دقیق یک روز قبل از روی ولنتاین ( روز عشاق) بود، روزی که شهلا با خرید چندین شاخه گل سرخ و فروش آن با کودکان کار توانست اولین دستمزد کار گل فروشی‌اش را به دست آورد و روزنه‌ی امیدی برای کودکان کار باشد.

این کار او بدون شک با مشکلاتی نیز همراه بود، از مواجه شدن حرف‌های رکیک گرفته تا مزاحمت‌های دیگر برای او.

شهلا می‌گوید روزهای اولی که به مردم گل می‌فروختم، شماری از آنان به جای قیمت گل قیمت خودم را می‌پرسیدند، گرچه این حرف‌ها برای او آسان نبود اما او استقامت کرد و خواست به نوعی تابو شکنی کند.

او این روزها نمایشگاه خیابانی به نام «گل سرخ» را در شهر کابل ایجاد کرده است و با گل‌های کوچک و بزرگ و شال سرخ رنگش به استقبال مردم می‌رود.

گرچه نگرانی‌هایی از نبود امنیت و ترس از تشدید جنگ در چشم‌های دختر گل فروش موج می‌زند اما او می‌خواهد تا جایی که امکان دارد، دختر گل فروش پل سرخ باقی بماند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host