بشز اعتراض شماری از زنان برای رسیدن به عدالت اجتماعی
تازه ها: .

اعتراض شماری از زنان برای رسیدن به عدالت اجتماعی

سمانه حسینی، ٢٣ عقرب ١٤٠٠، (٠نظر)

"جوانه می‌زنم به روی زخم برتنم، فقط به حکم بودنم که من زنم، زنم، زنم" ترانه‌ای که امروز زنی آهسته زیر لب زمزمه می‌کرد، زنی که برای اعتراض در پی افزایش خشونت ها آمده بود.
فاطمه عادلی خبرنگاری است که با سقوط دولت پیشین، مجبور به ترک وظیفه شد و حالا با شماری از زنان معترض گردهم آمده‌اند تا اعتراض خود را در برابری بی‌عدالتی‌های این روزها بیان کنند.
او می‌گوید در حال حاضر رسانه‌ای که در آن کار می‌کرده است فعالیت‌هایش متوقف شده است و همانند گذشته آزادی بیان وجود ندارد.
امروز یک‌شنبه ۲۳ عقرب (۱۴نوامبر) شماری از زنان، برای دست‌یابی به حقوق اولیه‌شان از جمله حق کار و تحصیل دست به اعتراض زدند.
این زنان معترض خواهان رسیدن به عدالت اجتماعی و باز شدن مکاتب به روی دختران شدند.
ارمغان ملک‌زاده فعال مدنی با خوانش قطع‌نامه‌ای از جامعه جهانی خواست تا زمانی که طالبان به تعهدات خود عمل نکنند، این گروه را به رسمیت نشناسند.
در بخشی از این قطع‌نامه نیز آمده است که زنان از جمله آسیب‌پذیرترین قشر جامعه‌ی افغانستان است و جامعه جهانی به گونه‌ی جدی مدافع و حامی حقوق آنان باشد.
همچنین با اشاره به محدودیت در کار رسانه‌ها، بیان شده است که صدای افراد و رسانه‌ها در داخل کشور به گونه‌های مختلف سانسور و محدود می‌شود، جهان باید به گونه‌ی دیگری از وضعیت داخلی افغانستان نظارت داشته باشند.
این در حالی است که از زمان روی کار آمدن امارت اسلامی تاکنون بارها خبرنگاران مورد لت و کوب قرار گرفته‌اند و شماری از خانواده‌ها نیز به دلیل فقر فرزندان‌شان را به فروش رسانده‌اند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host