تازه ها: .

مختار وفایی، خبرنگار سال افغانستان شد

نیلوفر افضلی، ٣٠ حوت ١٣٩٥، (٠نظر)

مرکز خبرنگاران افغانستان در کنفرانسی به مناسبت روز جهانی خبرنگار، با اعلام نتایج برنامه‌ رقابتی خبرنگار سال افغانستان،‌ مختار وفایی را به عنوان خبرنگار سال افغانستان برگزید.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت در این برنامه به خبرنگاران وعده سپرد که در ایجاد سهولت‌ها برای دسترسی به اطلاعات، رسانه‌های کشور را کمک خواهد کرد و تاکید که که قضایای خشونت، تهدید و ترور خبرنگاران را پیگیری می‌کند.
از سویی احمد قریشی مسوول مرکز خبرنگاران افغانستان در بخشی از این برنامه، ۱۹۱ مورد خشونت و تهدید، ۸ مورد مجروح و ۳ مورد بازداشت و ۷ مورد قتل را در سال ۱۳۹۵ اعلام کرد و از حکومت وحدت ملی خواستار بهبود اوضاع آزادی بیان و خبرنگاران شد.
مختار وفایی از حکومت خواست تا از گزارش‌های تحقیقی خبرنگاران در امر مبارزه با فساد استفاده کند، زیرا به باور وفایی، گزارش‌های تحقیقی در امر رسیدن به جامعه عاری از فساد، کمک می‌کند.
در برنامه رقابتی میان خبرنگاران افغانستان، ۵۰ خبرنگار از سراسر کشور شرکت کرده بودند که براساس بررسی‌های نهایی هیات داوران، گزارش تحقیقی مختار وفایی زیر نام « مقامات پیشین سوار بر وسایط دولتی» به عنوان بهترین گزارش تحقیقی سال انتخاب شد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host