تازه ها: .

رئیس مجلس سنا: رای‌های غیربایومتریک را به زور سر کمیسیون انتخابات می‌شماریم

فاطمه محمدی ، ١٠ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

چندی پیش، رییس کمیسیون مستقل انتخابات بیان کرد که آرای بدون بایومتریک را "به هیچ صورت" معتبر نمی‌داند و از "بزرگواران" می‌خواهد در کار این نهاد دخالت نکنند.
از سویی هم ویدیویی از حرف‌های فضل‌هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد که او در نشست عمومی مجلس‌سنا با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و سخنان رییس کمیسیون مستقل انتخابات، گفته بود: «دوستان می‌گویند که رییس کمیسیون انتخابات گفته است که آرای بایومتریک نشده، شمار نمی‌شود، سر پدرش می‌شماریم. از مردم بپرسید قصه چیست؟ حق مردم را چه‌گونه می‌خوری و ضایع می‌سازی، آن‌ها بر اساس فیصله شما این رأی را استفاده کرده‌اند.»
در همین حال، این ویدیو واکنش شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را واداشت،‌ رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید که سخنان مسلمیار «مایه‌ی شرم و زورگویانه» است.
او مسلمیار را متهم می‌کند که تا کنون تذکره‌ی افغانستان را ندارد، اما سخنان «توهین‌آمیز و زورگویانه» می‌زند که لایق رئیس مجلس سنا نیست. از سویی دیگر نیز،‌ دسته‌ی انتخاباتی عبدالله عبدالله نیز پیش از این خواستار ابطال آرای بی‌بایومتریک بود.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host