تازه ها: .

اولویت حکومت و خواست مردم، صلح است

فاطمه عادلی، ١٣ ميزان ١٣٩٨، (٠نظر)

صلحی باعزت و پایدار و صلحی که تمام اساسات نظام جمهوری افغانستان در آن حفظ باشد، اولویت افغانستان و خواست اصلی مردم است.
صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور در برنامه پاسخ به پرسش‎های خبرنگاران، گفت: «پروسه صلحی که به مالکیت و رهبری دولت افغانستان به پیش برده شود، بدون شک می‎توانیم نتایجی را از آن داشته باشیم و منجر به صلح پایدار شود.»
او اضافه کرد که شرایطی که برای صلح همیشه روی آن تأکید شده است، قطع خشونت و قطع حمله‎های گروه طالبان بالای مردم افغانستان است، طالبان باید از جنگ و خشونت دست بکشند و به خواست صلح مردم افغانستان توجه کنند.
سخنگوی رییس جمهور همچنان گفت که خواست همیشگی افغانستان از پاکستان این بوده که آن کشور پناهگاه‎های امن طالبان و  تروریستان را از بین ببرد و در صلح افغانستان و امنیت منطقه، نقش مثبتی داشته باشد.
او گفت در دیداری که رییس جمهور غنی در گذشته از پاکستان داشت، عمران خان صدر اعظم پاکستان تعهد کرده بود که در برچیدن پناه‎گاه‎های طالبان در خاک پاکستان، با حکومت افغانستان همکاری خواهد کرد، اما افزود که حکومت پاکستان تا اکنون هیچ گونه نقش مثبتی را در این راستا ایفا نکرده است.
صدیقی گفت حکومت افغانستان باور دارد تا زمانی که مراکز تمویل، تجهیز و آموزش گروه‎های هراس‎افگن مانند طالبان در خاک پاکستان فعال باشد و هر روز از مردم افغانستان قربانی بگیرد، صلح و ثبات در افغانستان تأمین نخواهد شد.
سخنگوی رییس جمهور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را یک حماسه خواند وگفت که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور با تأمین امنیت پروسه انتخابات، فضای لازم را برای تمثیل دموکراسی و زمینه را برای یک صلح باعزت و پایدار فراهم کردند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host