تازه ها: .

وزیر عدلیه کشور با سفیر ایران در کابل ملاقات کرد

حسیبا هاشمی، ١٠ قوس ١٣٩٩، (٠نظر)

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز با آقای بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل دیدار کرد و درباره همکاری‌های عدلی میان دو کشور و استرداد مجرمان، گفتگو کردند.

آقای امینیان در این دیدار، ضمن تبریکی سمت وزارت عدلیه به آقای معنوی و کسب رای اعتماد از پارلمان گفت که وزارت دادگستری ایران آماده تقویت همکاری و تبادل تجربیات با وزارت عدلیه افغانستان است.

او افزود که ایران میزبان حدود سه‌ونیم میلیون پناهجوی افغان است و حدود 20 هزار زندانی افغان نیز در زندان‌های آن کشور زندانی اند. وی گفت که دولت ایران آماده است تا این زندانیان را به افغانستان بسپارد و همچنین در مورد سپردن 25 زندانی ایرانی در افغانستان به دولت ایران نیز توجه شود.

وزیر عدلیه کشور در مقابل با سپاسگزاری از میزبانی ایران از مهاجران افغان گفت که تلاش می‌شود برای مشکل مهاجران افغان در ایران و انتقال زندانیان افغان از آن کشور یک راه‌حل منطقی جستجو شود.

او افزود که موافقت‌نامه‌ای در زمینه استرداد مجرمان میان افغانستان و ایران وجود دارد و تلاش می‌شود این موافقت‌نامه تقویت و تطبیق شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت که پرونده‌های 2600 زندانی افغان در زندان‌های ایران تکمیل و آماده انتقال به افغانستان است.

بهادر امینیان درباره روند صلح افغانستان نیز گفت که دولت ایران از جمهوریت و قانون اساسی در افغانستان حمایت می‌کند و امیدوار است هرچه زودتر روند صلح به نتیجه‌ای برسد.

او همچنین گفت که وزارت دادگستری آن کشور از وزیر عدلیه افغانستان دعوت کرده تا با سفر به ایران درباره همکاری‌ها و تبادل تجربیات میان دو کشور، بحث و گفتگو کنند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host