بشز شماری از فعالان جامعه مدنی با راه اندازی هشتکی در رسانه‌های اجتماعی خواهان تحریم جدی پاکستان از سوی جامعه جهانی شدند.
تازه ها: .

شماری از فعالان جامعه مدنی با راه اندازی هشتکی در رسانه‌های اجتماعی خواهان تحریم جدی پاکستان از سوی جامعه جهانی شدند.

حسیبا هاشمی، ١٩ اسد ١٤٠٠، (٠نظر)

با وجودی که این روزها آتش جنگ در اکثر شهرها ولسوالی‌ها شعله ور است و تعدا زیادی از شهروندان این شهرها کشته و یا آواره شدند و صدها خانه ویران و سرمایه‌های ملی کشورتوسط طالبان از بین میرود.فعالان جامعه مدنی هشتکی را زیر نام (جامعه جهانی باید پاکستان را تحریم کند) راه اندازی کرده اند؛
آزدا یحیایی، یکی از فعالان جامعه مدنی و یکی اشتراک‌کننده در این هشتک امیدوار است تا این کارشان عکس‌العمل جامعه مدنی به همراه داشته باشد.
یحیایی از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد می‌خواهد تا پاکستان را بخاطر اعمال زشت و ناپسندش تحریم کند.
در همین حال دولت وزیری، کارشناس امور نظامی می‌گوید: «آموزش‌های نظامی طالبان در پاکستان صورت می‌گیرد و تمام زخمیان، مجروحان و اجساد آن‌ها به پاکستان منتقل می‌شوند.رهبران طالبان در شهرهای پاکستان ساکن و به راحتی  گشت و گذار می‌کنند، زیرا پاکستانی‌ها حامی و حتا در امور نظامی و جنگ به آن‌ها مشوره می‌دهند. و پاکستان هم منکر این موضوع نیستند. و اگر جامعه جهانی از این موضوع چشم پوشی کند به ملت افغانستان ظلم کرده است.»
هم‌چنان عزیزالله معراج، کارشناس امورسیاسی به این باور است که تمام تجاوزهای پاکستان آشکارا و بدون پرده است، اما پاکستان دوست استراتیژیک کشورهای غربی و بخصوص امریکا است نه تحریم می‌شود و نه هیچ اقدام دیگری بالای آن صورت نمی‌گیرد.


این در حالیست که شهروندان از راه اندازی هشتک (#پاکستان تحریم شود) این چنین بیان می‌کنند: با آنکه جامعه جهانیان شاهد تخطی‌ها و تجاوز آشکار و همکاری مستقیم پاکستان با تروریزم هستند، اما سازمان ملل متحد دست به تحریم نخواهد زد.
گفتنی است که در نشستی که ازطرف افغانستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد راه اندازی شده بود به نماینده پاکستان اجازه ورود داده نشد؛ اما مردم افغانستان خواهان تحریم‌های جدی تری علیه پاکستان هستند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host