بشز نی: بر اساس قانون هیچ شخص و نهادی حق ندارد مانع تصویر برداری خبرنگاران و رسانه‌ها شود
تازه ها: .

 

گزارشگر : محدثه حسن زاده

در پی سفر رییس جمهور غنی به قندهار، شماری از خبرنگاران محلی این ولایت گزارش دادند که خبرنگاران را هفت ساعت قبل برای پوشش سخنرانی رییس جمهور خواسته بودند، اما پس از رسیدن آقای غنی گروه مطبوعاتی ارگ و محافظان خاص رییس جمهور به خبرنگاران اجازه تصویر برداری و پوشش سخنرانی رییس جمهور را ندادند.
خبرنگاران محلی قندهار این برخورد ارگ را بی‌احترامی و اهانت به جامعه‌ی خبرنگاری دانسته و خواهان اعاده حیثیت شدند.
در واکنش به اعتراض خبرنگاران قندهار، ارگ ریاست جمهوری گفته است: "هيات امنای خرقه مبارك از هرنوع تصوير برداری معذرت خواستند".
اما خبرنگاران قندهار می‌گویند قبل از این هیچ ممانعتی برای تصویربرداری از خرقه مبارک وجود نداشت. عکس‌های منتشر شده از سخنرانی رییس جمهور در خرقه‌ی مبارک، نشان می‌دهد که برای تصویر برداران شخصی رییس جمهور ممانعت وجود نداشته است، و این مورد با آنچه ارگ ریاست جمهوری مبنی بر اجازه ندادن از سوی امنای خرقه مبارک می‌گوید در تضاد است.
نی به ابن باور است که بر اساس قانون هیچ شخص و نهادی حق ندارد مانع تصویر برداری خبرنگاران و رسانه‌ها شود.
عبدالمجیب خلوتگر رییس دفتر نی می‌گوید : "هیچ نهادی حق ندارد مانع دسترسی به اطلاعات به شمول تصویر‌برداری رسانه‌ها و خبرنگاران شود، در صورتی که هیات امنایِ خرقه مبارک در مورد قانون دسترسی به اطلاعات و حق دسترسی شهروندان به اطلاعات نمی‌دانستند، رییس جمهور و گروه مطبوعاتی‌اش به احتمال زیاد میدانستند و نباید دست به یک عمل غیرقانونی می‌زدند. " نی از ارگ ریاست جمهوری می‌خواهد در این مورد وضاحت بدهد و نسبت به اهانتی که بر خبرنگاران قندهار شده است باید معذرت بخواهد.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host