بشز ابراز نگرانی شورای عالی خبرنگاران از افزایش خشونت‌ها
تازه ها: .


شورای عالی ژورنالیستان، دوشنبه 5 میزان سال جاری طی کنفرانسی از افزایش خشونت علیه خبرنگاران با نشر قطع‌نامه‌ای ابراز نگرانی کرد.
آنان در این کنفرانس از مراجع مسوول خواستند تا عاملان خشونت علیه خبرنگاران را مورد پیگیری قانونی قرار دهند و نتیجه را با رسانه‌ها در میان گذارند.
این شورا با اشاره به شکایت اتباع کشور از خبرنگاران در قطع‌نامه گنجانده که "هرگاه اتباع کشور از ژورنالیستان شکایت و یا ایشان را به موارد متهم می‌دانند باید مطابق به ماده 34 قانون اساسی به کمیسیون بررسی از شکایت مراجعه نموده و از آن طریق می‌توانند موضوع را پیگیری کنند."
در این قطع‌نامه نیز از مقامات حکومت وحدت ملی خواسته شده تا از حرف به عمل رجوع و موارد اجرا شده را با جامعه خبرنگاران و رسانه‌ها شریک کنند، آنان در ادامه نیز از رییس جمهوری کشور خواستند تا مطابق تعهدی که داده بودند " هرگاه با ژورنالیستان خشونت صورت می‌گردد در حقیقت خشونت علیه من صورت گرفته است." پابند باشند و جلوی خشونت علیه خبرنگاران را بگیرد.
این شورا از نهادهای عدلی و قضایی نیز تقاضا کرد تا خشونت علیه ژورنالیستان را تعقیب قانونی کنند و مرتکبان آن را به پنجه قانون بسپارند.
و در پایان نیز در قطع نامه افزوده شده که ‌اگر ژورنالیستان هم متهم باشد پولیس حق ندارد که ژورنالیستان را مورد لت و کوب قرار دهند.
این در حالی است که سه ماه پیش نهاد نی ( حمایت کننده رسانه‌های آزاد در افغانستان ) از افزایش خشونت‌ها علیه خبرنگاران در کشور خبر داد

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host