بشز تنها راه دست یافتن زنان به حقوق‌شان؛ اتحاد، انسجام و همبستگی است
تازه ها: .

نشستی به هدف هماهنگی و انسجام دیدگاه زنان پیرامون وضعیت جاری در کشور با حضور حسینه صافی، سرپرست وزارت امور زنان،  معینان ادارات حکومتی، نمایندگان مردم در شورای ملی، چهره‌های سیاسی، روئسای ادارات مستقل و زنان نخبه در کابل زنان برگزار شد.
حسینه صافی، گفت: «با توجه به حساسیت شرایط، هدف نشست کنونی ساخت راهکار منظم و مشخص برای تقویت نیروهای دفاعی و نظام در کشور از طریق انسجام و هماهنگی میان زنان خواند.»
زنان اشتراک‌کننده در این نشست عدم اتحاد و موضع گیری های قاطع پیرامون مسایل گوناگون و صف‌بندی‌ها میان زنان و مردان را دلیل به حاشیه کشانیده شدن زنان خواندند.
همچنین آنان به مد نظر گرفتن تعهد و فداکاری‌های زنان و تلاش برای آمدن صلح همراه با عدالت، مساوات با در نظر داشت حقوق اقلیت‌ها در کشور تاکید کردند.
در ادامه آنان از ملیشه‌سازی‌ها در برخی از ولایات به سبب زمینه سازی برای نقض حقوق بشری در آینده، ابراز نگرانی نمودند و خواستار حضور قانونی زنان در اجتماع و مسایل سیاسی بر اساس حقوق شان در مطابقت به قانون شدند. آنان با انتقاد از رویکرد برخی کاربران شبکه های اجتماعی به دلیل شایعه پراگنی و تضعیف روحیه نیرو های دفاعی، خواستار راه اندازی کمپاین‎های آگاهی عامه و در عین حال ایجاد اجماع زنان و راه اندازی یک کنفرانس با اشتراک زنان در رسانه‌ها شدند.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host