تازه ها: .

سه سناتورمشرانوجرگه ، به اتهام اخذ رشوت محاکمه شدند

اتاق خبر ، ١٩ دلو ١٣٩٩، (٠نظر)

لوی سارنوالی افغانستان می‌گوید سه سناتور مشرانوجرگه به تاریخ 18 دلو در محکمه ابتدائیه مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم سنگین اداری فساد اداری محاکمه شدند .

لیاقت‌الله بابکرخیل فرزند فیض محمد، محمدانور باشلیق فرزند قربان و عظیم قویاش فرزند محمدکریم اعضای مشرانو‌جرگه به اتهام مطالبه ۶۰‌هزار دالر امریکایی رشوت، از سوی محکمۀ ابتدائیه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری مورد محاکمه قرار گرفتند.

این سه تن که به عنوان هیأت به‌هدف بررسی ادارات عایداتی از جمله گمرک بندر حیرتان، از سوی مشرانوجرگه به ولایت بلخ توظیف شده بودند به تاریخ ۷ میزان ۱۳۹۹ خورشیدی از سوی څارنوالی کنترول و مراقبت در همکاری با نهاد‌های کشفی طور بالفعل با اخذ ۴۰هزار دالر امریکایی از مجموع ۶۰ هزار دالر مطالبه شده دستگیر گردیده و قضیه به تاریخ ۲۳ میزان ۱۳۹۹به خاطر بررسی‌های بیشتر و تکمیل تحقیقات به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری فرستاده شده بود.

بر اساس معلومات جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی کشور ، سارنوال موظف قضیه پس از جمع‌آوری اسناد، شواهد، مدارک و تکمیل روند تحقیق بر مبنای قانون؛ با ترتیب هفت دلیل الزام علیه متهمان، برای مجازات آنان فقرۀ دوم مواد ۳۷۰، ۳۷۱ و ۳۸۵ کودجزا را که بیش از ده سال زندان پیش‌بینی گردیده، از پیشگاه محاکم درخواست مجازات کرده است.

هیأت قضایی محکمۀ ابتدائیۀ مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، مطابق بند۲ مادهء ۳۷۰ بند ۶ مادهء ۳۷۰ مادهء ۳۸۵کودجزا؛ با حضورداشت وکیل مدافع  و غیابت متهمین برای هریک از متهمین ده‌سال و یک‌ماه حبس تنفیدی و پرداخت مبلغ ۴۰هزار دالر جریمه نقدی طور تضامن؛ محکوم به مجازات شدند.

این در حالیست که دوهفته قبل شاروال هرات با شش‌ تن دیگر از سوی این مرکز به اتهام جرایم فساد اداری به سه‌سال زندان و پرداخت ۷۵هزار دالر نیز  محکوم به مجازات شده بودند.

 

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host