بشز سرنوشت میلیونها دختر این سرزمین چه خواهد شد؟
تازه ها: .

سرنوشت میلیونها دختر این سرزمین چه خواهد شد؟

١٥ ميزان ١٤٠١، (٠نظر)

 

حکیمه مهدوی

هرگز فکر نمیکردم روزی برسد که بخاطر زن بودن در سرزمین خود از دسترسی به حقوق اولیه ام محروم باشم .

این روزها نفس کشیدن اسان نیست ، این روزها سایه سیاه جهل و تبعیض و تعصب همه جا سایه افکنده است.

بعد از امدن طالبان زنان با محدودیت های مختلفی مواجه شدند ، اولین اعتراضات حق طلبانه ودادخواهانه توسط جمعی از زنان این سرزمین برگزار شد و متاسفانه از سوی طالبان به شدت سرکوب شدند و حتی منجر به دستگیری تعدادی از معترضین و فعالین زن گردید تا صدای عدالتخواهی خاموش باشد .

دختران سرزمینم دردمند هستند ؛  انها از رفتن به مکتب و درس خواندن و قدم برداشتن برای آینده شان محروم هستند ،  درجامعه ای که دختران درس نخوانند چه توقعی از تامین عدالت اجتماعی میتوانیم داشته باشیم ؟

پوشش اجباری که برای زنان در نظر گرفته شده است کاملن مخالف حقوق انسانی و بشری است. دختران نمیتوانند به ذوق خود لباس بپوشند نمیتوانند در اماکن عمومی رفت و امد کنند نمیتوانند در رستورانت با دوستان خود غذا بخورند ، نمیتوانند اهنگ بشنوند ، نمیتوانند لبخند بزنند نمیتوانند مثل یک انسان زندگی کنند . ههمه اینها نا امید کننده است .

فقر شدید و بیکاری باعث شد تا تعداد زیادی از دختران جوان این سرزمین به فروش برسند و یا مجبور به ازدواج اجباری شوند.

تعداد زیادی از زنان و مردان که کار میکردند حالا بیکار شده اند ، تعدادی هم که توانستند وطن را ترک کرده اند .  شرایط برای زندگی سخت شده است ، مردم نگران نان و تامین نیاز خانواده هستند ، مردم نیاز به کار دارند نیاز به ازادی و امنیت دارند نیاز به زندگی در شرایط عادی در یک جامعه را دارند .

من نگران هستم ، ما دختران این سرزمین هیچ اینده روشنی را برای مان نمیبینیم ، حقوق زن و دختران این سرزمین نباید به فراموشی سپرده شود.  نباید ما از حقوق اولیه انسانی وشرعی خود محروم شویم ، ما به چه جرمی باید چنین مجازات شویم ؟

هیچ کس یا نهادی پاسخ این سوالات و نگرانی ها را دارد؟ آیا سازمان ملل و جهانیان تنها نظاره گر وضعیت دشوار دختران و زنان این سرزمین هستند ؟  سرنوشت میلیونها دختر این سرزمین چه خواهد شد؟

 

 

 

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host