تازه ها: .

افتتاح شفاخانه 140بستر؛ دسترسی بیشتر بامیانی‌ها به خدمات بهداشتی

فاطمه رضایی، ٠٥ ثور ١٣٩٦، (٠نظر)

شفاخانه ولایتی بامیان با حضور سروردانش معاون دوم ریاست جمهوری و هیات همراه‌اش رسما گشایش یافت.
محمدطاهر زهیر والی بامیان در برنامه‌ی افتتاح این شفاخانه، بیان داشت که ساختمان جدید این بیمارستان نمای تاریخی و تمدنی مطابق به ماسترپلان فرهنگی این ولایت را دارا است.
او با اشاره به موقعیت این شفاخانه درمسیر شاهراه کابل و هرات، گفت:« مریضان از ولایت‌های دایکندی و غور به این شفاخانه مراجعه می‌کنند، نیاز است تا شفاخانه بامیان از شفاخانه ولایتی به بیمارستان حوزوی ارتقاء یابد.»
همچنین اقای زهیر از حکومت وحدت ملی خواست تا امنیت راه‌های مواصلاتی بامیان به دیگر ولایت‌ها را تامین کند تا از این طریق صنعت گردشگری در بامیان رونق یابد.
محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، گفت:«‌ امیدوارم با خدمات معیاری که این بیمارستان در بخش‌های مختلف ارایه می‌شود مردم به خدمات مناسب صحی دسترسی پیدا کنند.»
او در ادامه افزود که حکومت وحدت ملی کوشش می‌کند تا این بیمارستان به بیمارستان حوزوی ارتقاء پیدا کند تا امکانات بیشتری برای مریضان ارایه دهد.
در همین حال، فیروزالدین فیروز وزیرصحت عامه کشور افزود:« مشکل بزرگ این است که مصارفی را که دونرها به صحت عامه تخصیص می‌دهد بسیار کم است و گاهی توقع می‌شود که باید خدمات با کیفیت عرضه شود، اما خدمات بهتر به بودجه بیشتر ضرورت دارد.»
به گفته‌ی مسوولان صحت عامه در حال حاضر به تعداد 61 مرکز صحی در بامیان فعال است و قرار است که 11مرکز صحی دیگر نیز در ساحات مختلف بامیان فعال شود.
اسدالله باشنده‌ی بامیان می‌گوید که افتتاح این شفاخانه شاید خیلی از مشکلات مردم محل را حل کند و ما خوشحالیم که این شفاخانه افتتاح شده است.
گفتی است این شفاخانه با بودجه‌ي ۲۲ میلیون دالری با کمک مالی موسسه‌ی آغاخان، کشور کانادا و آلمان در همکاری با وزارت صحت عامه اعمار شده است.

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host