تازه ها: .

این بار مرکزی تحت نام "موسسه زنان و جوانان برای تغییر" در بلخ گشایش یافت و هدف از گشایش این مرکز بلند بردن سطح ظرفیت زنان، جوانان و خودکفا ساختن آنها در جامعه میباشد.

با وجودیکه ولایت بلخ از معدود واحد های افغانستان است که از امنیت خوب برخوردار بوده و زمینه خوبی کار و تحصیلات برای زنان و جوانان در این ولایت فراهم است، اما با آن هم چالش های زیادی فرا راه زنان و جوانان در بلخ وجود دارد که مسوولان یگانه علت آنرا فعالیت های کوتاه مدت و پروژه ی بعضی از نهاد ها و موسسات میدانند.

فرخنده بیات مسوول عمومی موسسه زنان وجوانان برای تغییر در سفرش به ولایت بلخ برای گشایش این مرکز میگوید" در  سیزده سال گذشته بیشتر موسسات که ایجاد شده و پول های هنگفتی را به مصرف رسانیده اند اما نتیجه و دست آورد مطلوبی نداشته اند."

همچنان بانو بیات از آغاز کار موسسه زنان و جوانان برای تغییر اطمینان داده چنین افزود" اعضای این موسسه اساتید دانشگاه ها وشخصیت های فنی هستند که تلاش بر این میکنند تا واقعا تغییر خوبی را برای زنان و جوانان بیآوردند."

این مرکز همزمان با گشایش اش برنامه های آموزشی و حرفوی خود را نیز برای زنان و جوانان آغاز نمود، که شماری زیادی از زنان و جوانان در این برنامه ها خود را ثبت نام کردند.

ازسوی هم شهلا حدید رئیس امور زنان ولایت بلخ، ایجاد وفعالیت همچون مراکز را برای  بهبود وضعیت زنان وجوانان مهم خوانده میگوید "درین اواخر ما شاهد هستیم که بعضی از موسسات توانسته اند فعالیت های موثری را برای زنان، جوانان و کودکان انجام دهند".


این درحالی است که در یک دهه اخیر تلاش و فعالیت های زیادی در عرصه های مختلف برای بهبود بخشیدن وضعیت  زنان و جوانان در ولایت بلخ صورت گرفته است که اکثریت این فعالیت ها دست آوردهای خوبی نیز داشته است اما با آن هم تعدادی از نهاد و موسسات با مصرف نمودن پول های هنگفت فعالیت چشم گیر انجام نداده اند.

با این حال دیده شود که "موسسه زنان و جوانان برای تغییر" چی فعالیت ها و تغییرات را برای بهبود یافتن وضعیت زنان و جوانان در بلخ انجام خواهد داد؟

اشتراک با دوستان: این صفحه را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درج نظر

نام
ایمیل
نظر:
لطفا قبل از ثبت نظر، کد زیر را در خانه خالی وارد کنید
کد امنیتی
ثبت نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی و اجتماعی تساوی می باشد.
استقاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Design & Developed by: Momtaz Host